تاثیر رنگ ها و اشیا در بهبود حافظه

بهبود حافظه به محیطی بستگی دارد که رنگ پلاستیک ساختمانی، اشیا و اشکال از پیش تعیین شده است.

هیچ رنگی از نظر تأثیر بر حافظه قوی ترین رنگ نخواهد بود زیرا همه رنگ ها در درک عناصر معنی دار متمایز کار می کنند.

هدف این مطالعه شناسایی اثربخشی آموزش رنگ در مطالعه علوم انسانی (تاریخ اوکراین) برای دانشجویان پزشکی است. این فرضیه پیش‌فرض می‌گیرد که روش‌های رنگی در تدریس علوم انسانی امکان حفظ بهتر مطالب آموزشی را فراهم می‌کند و روشی مؤثر برای بهبود کیفیت یادگیری دانش‌آموزان به‌ویژه در شرایط آموزش از راه دور است.

با توجه به هدف، انجام وظایف پژوهشی زیر ضروری است:

به صورت آزمایشی بسته آموزشی «تاریخ اوکراین»، با استفاده از روش های رنگ نسوز مشکی؛رتبه بندی تکنیک های تشدید فعالیت ذهنی به دلیل کدگذاری رنگی در چارچوب موضوع آکادمیک “تاریخ اوکراین”.

برای شناسایی تأثیر روش‌های رنگ ترافیکی ماندگار بر عملکرد کیفی پاسخ‌دهندگان در بین دانشجویان پزشکی در طول استفاده از بسته یادگیری با کد رنگی.
آزمایش تحقیق سه مرحله دارد. پاسخ دهندگان روش های تشدید فعالیت ذهنی را در زمینه موضوع آکادمیک “تاریخ اوکراین” در مراحل اول و آخر رتبه بندی کردند.

در مرحله اول مطالعه، ارزیابی افزایش فعالیت ذهنی با استفاده از هفت روش انجام شد. پاسخ رنگی، خودآموزی، سیستم کدگذاری رنگی متن های کلیدی، خودکنترلی نحوه تغذیه مطالب یادگیری، نقشه ذهنی به عنوان ابزاری برای بهینه سازی، رنگ به عنوان نقطه مرجع در مطالب آموزشی و توانایی ارائه مؤثر محتوای آموزشی همه وجود داشت.

در مرحله دوم، ارزیابی عملکرد پاسخ دهندگان (میانگین کل رتبه بندی نتایج تحصیلی دانش آموزان) در مورد “تاریخ اوکراین” انجام شد. پاسخ دهندگان داوطلبانه پاسخ های خود را دادند و گروه پژوهشی تضمین کرد که گروه پژوهشی حریم خصوصی نظرسنجی یا اطلاعات شخصی دریافت شده را عمومی نمی کند.

به طور رسمی، مطالب آموزشی حاوی متون سخنرانی ها، دستورالعمل های آموزشی و روش شناختی برای فعالیت های خودآموز، مطالب تصویری، طرح های پیشنهادی و غیره بود. این دوره با تمرکز بر مراحل تاریخ ارائه شد، که از طریق دریچه پیش نیازهای برجسته شده بود. تحقق پتانسیل منحصر به فرد و حیاتی مردم اوکراین. یک پالت  رنگ صنعتی نسوز برای نشان دادن رابطه بین توسعه تاریخی جامعه اوکراین و وضعیت پیشرفت پزشکی استفاده شد.

توجه به ارزش زندگی انسان در سلسله مراتب ارزش های اجتماعی و شدت توسعه بخش پزشکی جلب شد.

 • منابع:
  1. Color education: A study on methods of influence on memory
 • تبلیغات: 
  1. طوطی که فرد دروغگو را شناسایی و رسوا کرد!
  2. راز اسانی برای ثروتمند شدن از زبان دختری!
  3. شیر آلاتی که آب طلا از آن جاری می شد.
  4. از بین رفتن کل حشرات موذی فقط با استفاده از یک محصول

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.